Popüler Yeniler

İşte Muhteşem Yerli Otomobil TOGG ve Tasarımının Detayları

04 Ocak 2020 307 izlenme
Reklamlar
Yıllarca beklendi ama yerli yerli otomobil TOGG tanıtımında görüldü ki, buna değmiş. Üretici grup TOGG’un CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, yerli otomobilin tasarımı ve iç dizaynını CNN TÜRK’ten Hakan Çelik’e tüm detaylarıyla anlattı. Direksiyona geçen Hakan Çelik’e yerli otomobilin dizaynını anlatan Gürcan Karakaş, teknolojinin dibine kadar kullanıldığı TOGG'u Selçuklu çizgileriyle buluşturduklarını anlattı… Adeta bir uzay mekiğini andıran ve görenleri mest eden iç dizaynı kadar, dış görünümü de mükemmel olan TOGG, 2022 yılında satışa sunulmuş olacak
UÇTAN UCA EKRANIYLA AVRUPA'DA BİR İLK

CNN Türk canlı yayınında anlatılan özelliklerine bakılırsa, yerli otomobil TOGG tasarımında en çok dikkat çeken özellik şüphe yok ki uçtan uca ekranla kaplı oluşu… Otomobilin içi ekranı üç bölümden oluşuyor. Bunlardan ilki şoförün önündeki göstergelerin yer aldığı bölüm. Ama bununla bitmiyor elbete, arka koltukta oturanların da görebildiği takvim hava durumu ve saat gibi bilgilerin yer aldığı ikinci bölüm de var. Bir de şoförün yanında oturan yolcunun önündeki bölüm var ki, görülmeye değer… TOGG'da bulunan bu uçtan uca bilgi ekranın benzeri yok.
KENDİNİZİ UÇAK KOKPİTİNDE HİSSEDECEKSİNİZ
Yerli otomobilin kumanda paneli ergonomik olarak tasarlanırken, şoför elini bile kaldırmadan kumandayı kullanabiliyor. Ayrıca TOGG'da motor genişliği olmadığı için araç içerisinde kullanıma açık alan diğer otomobillere nazaran çok daha fazla… Arabanın ahşap ve deri ile kaplanan direksiyonu ise tamamen yerli tedarikçilerden. Muhteşem iç tasarımına bakıldığında, içindeki teknolojik donanımıyla insana adeta uçak kokpitindeymiş hissi veren otomobil, döşemelerdeki Selçuklu desenleriyle de milli izler taşıyor.
Reklamlar
Reklamlar