Popüler Yeniler
Reklamlar

Kadın ve Makyaj

Kadın ve makyaj, ayrılmaz iki arkadaş gibidir. Kadın makyajsız makyaj da kadınsız anlamsız adeta. Kadınların ısrarla makyaj yapması sadece güzel görünmek amacına mı yöneliktir? Kesinlikle hayır, makyaj yapmak kadının dişiliğine ve güzelliğine olan saygısının ifadesidir. Bir bakım anlamında makyajı değerlendirdiğimizde erkeğin tıraş olması ne kadar bakım için anlamlıysa kadının da makyaj yapması kendine olan saygısının bir ifadesi olarak değer kazanır.

“ÇİRKİN KADIN YOKTUR”

“Çirkin kadın yoktur” Kadın güzel olsa da mutlak makyaja ihtiyaç duyar. Makyajı sevmeyen kadın yok gibidir. Kadınlar makyajla kendilerini ifade ederler. Değerlerini ortaya koyar değer ve ilgi görmek isterler. Kadının güzelliğinden en fazla bahsettiren olgu makyajla ortaya çıkar ve kendini gösterir. Kadın ilgiyi bakımıyla ve güzelliğiyle kazanır. Bunun başında iyi bir makyajla daha da güzel görünmek vardır. İlgi ve beğeni kadınların gıdasıdır. Her şeye sahip olasalar da bir kadının yanında ilgi, alaka ve beğenilme duygusundan başka hiçbir şey daha üstün olamaz. Kadının fark edilmek ve takdir edilmek adına yapacağı her adım bir nevi makyajdır. Kadınların bakımında en fazla alt yapıyı makyaj sağlar. Makyajsız kadın düşünülemez bile.

MAKYAJ KADINLARIN FITRATINDA VARDIR

Makyaj kadınların fıtratında vardır. Kadınınız kendisini size sevdirmek ve cazibesini arttırmak için sürekli değişir. Bunun için en fazla başvurduğu yöntem saçlarını kestirmek ve makyaj yapmak ve güzel elbiseler giymektir. Hepsi bakım adına karşı cinsi cezbetmek için kullanılır. Kadınlar makyajla daha bakımlı ve güzel olurlar. Güzel olmak ve beğenilmek kadınların vaz geçemedikleri tabiatlarının ta kendisidir.

DUDAKLARIN GÜZELLİĞİ KADINLARDA SEKSİLİĞİ ÖN PLANA ÇIKARIR

 Dudakların güzelliği kadınlarda seksi özelliği ön plana çıkaran bir özelliktir. Makyajda en büyük payı ruj ve sürmeler alır. Ten rengine uyan ve abartıya kaçmadan yapılacak ruj ile kadınlar harika sonuçlar alabilmektedir. Özellikle dudakları ön plana çıkaran ve bir kadının güzelliğinde en çok dikkat çeken burun, göz ve dudakların birlikte uyumu güçlenir. Dudakların dolgun hale veya başka şekle sokulması mayajla elde edilir. 


Makyajda en fazla dudaklar ön plandadır ve dudakları güzelleştirmek amaçtır. İyi makyaj yapan kadınlar adeta bir ressam gibi ve sanatçı gibi değerlendirilmelidir. İyi bir makyajla çok harika sonuçlar elde etmek mümkündür. Makyaj yapmak başlı başına bir yetenek ve kadınlar için en değerli uğraşıdır. Güzel kadın makyaj yapmak konusunda geri durmaz ve sürekli güzelliği için kendini evirip çevirir ve bakımlı olur. Bunu sağlamak için en kolay ve etkili yol makyaj yapmaktır.